Bábovka 2

13.06.2015 18:39

    Před malou chvílí jsem dopsala nový příspěvek o bábovce a stisknutím jednoho tlačítka jsem všechno poslala pryč. Nechtíc. Moje chyba, průběžně neukládám. A tento projetý moment už se nedá vrátit, stejně jako nekonečné množství projetých momentů v mém životě. První moje reakce na nic byla taková, že jsem odsedla od počítače, pak jsem si vzala jablko a pustila televizi. A v tom okamžiku už jsem začala přehodnocovat situaci a zachovala se stejně jako u jiných komplikací. Začala jsem přemýšlet a tím došla k závěru, že by byla škoda nenapsat to, co už jsem jednou vyťukala na klávesnici. Sice už to bude jiný postup, budou to jiná slova, ale výsledek by měl být stejný. A ještě to zkrátím, když vím, jak na to. Cestička je už vyšlapaná, sráz není příkrý a cíl je v dohledu.
    Tak teď jsem na novém začátku. Původně jsem sdělovala rádoby vtipnou formou, proč jsem zrovna dnes pekla bábovku, proč ji nemám hezky vyfocenou a proč se jí vůbec zabývám.
    Jednoduše. Náš chlapeček chtěl čokoládovou bábovku a já jsem nedávno našla na jednom pěkném blogu lákavý recept a tak jsem měla možnost ho vyzkoušet a upéct v naší klasické bábovkové formě, ze které si může dát kousek ke kávě sedmnáct lidí. Počítám také s tím, že když si vzal náš poklad jeden kousíček ke svačině a jeden si vezme na snídani, zbude nám jich ještě patnáct. My každý taky dáme dva, čímž zůstane jedenáct. Jeden dílek si naštěstí vzala odpoledne naše babička a jsme na deseti. Nevadí, zapneme další mražák. Nebo se možná někdo objeví na návštěvě. Tímto většinou řeším chuť k pečení.
    Ale teď se vrátím k samotnému tématu. Nesmím zapomnět napsat, že Čokoládová bábovka, kterou jsem pekla, nemá tento přívlastek náhodou. Ona má v sobě opravdovou čokoládu. Přesně 150g rozpuštěné čokolády. Také má v sobě 100g rozpuštěného másla. Obojí se rozpouští zvlášť a potom se to přidá do tří vajec, ušlehaných s cukrem. Krupicového cukru je 180g a může se nastavit vanilkovým. Takže do krásné žluté směsi se vleje čokoláda, máslo, vše se prošlehá a doplní se asi 1dcl mléka a suchou směsí. Ta vznikne smícháním 250g hladké mouky, 3 dkg kakaa a 1 prdopeče. Já jsem ještě přidala do mísy jeden malý bílý jogurt, který dá hotovému moučníčku vláčnost. Dal a tak podtrhl jeho jemnost a přimíchaná čokoládka zesílila jeho vůni.
    Takže vůbec nebylo marné se do bábovky pustit. Stejně dobře bych viděla toto těsto i na plech, ozdobené čokoládovou polevou, šlehačkou a možná i jahůdkou. A abych tedy ten zázrak ukázala, je tady. Sice nevypadá, ale je. Aspoň jsem ji mohla pocukrovat, ale když my ji máme rádi bez cukru.

 

A pro ty, kteří tento článeček objevili, přečetli a dostali se až sem, chci říct, že opravdu je výborná.