Dej mi sílu, abych ho nezabila

10.08.2015 21:36

    Ne netu dnes upozorňují na místa, na kterých není vhodné se pohádat s partnerem. Také nás nabádají, ať se těmto místům vyhneme. Je to například v uzavřeném prostoru, před dětmi, přáteli, před rodiči atd. Určitě jsem se pohádala před všemi jmenovanými i v autě. Ne, že bych to považovala za správné, ale holt povaha si nevybírá. Náš otec si taky nevybíral vhodnou chvíli k řešení a myslím si, že to náš další život nijak neovlivnilo. Kdyby byl ještě mezi námi, tak bychom to mohli probrat. Bohužel není, a tak si můžeme jen vzpomenout a připomenout, že dnes by slavil narozeniny.
    Ale my, co tu jsme, občas vybuchneme. Neplánovaně zvýšíme hlas a nějak se v ten moment nemůžeme domluvit na sebemenší banalitě. Stačí malý impuls, který přijde v nevhodnou dobu, či na nevhodném místě a je to tu. Neumím si představit, že bych si tuto aktivitu plánovala, nebo když už přijde, odsouvala na dobu, kdy kolem nás nikdo nebude a až budeme na vhodném místě. Když tak budu čekat, pak mám dvě možnosti. Buď se problém rozplyne, nebo hodně znásobí. Ve druhém případě se bojím, že důvod hádky bude pominut a vybaví se vše, co už dávno není mezi námi. V každém případě je dobré se odventilovat hned, ale zároveň partnera odtáhnout z dosahu přítomných. Vybouřit se a po cestě zpět do společnosti se natolik zklidnit, aby všichni mohli obdivovat vyrovnaný, spokojený pár. Když odtáhnout nejde, doporučuji za rohem rozcupovat něco, co náhodou přijde do ruky. Stoprocentně to uklidní. Já mám vyzkoušené lámání čínských hůlek a rozbíjení talíře. Pamatuji se, že doprovodné a u toho prožívané pocity byly úžasné. Ale lepší je, když si najde každý to, co mu vyhovuje. Říkala kamarádka, že i vzrostlá difenbachie je vhodná odreagovačka. Někdy stačí i obyčejné noviny a letáky.
    A teď k těm správným místům. Když známe nevhodná místa a situace, musíme se připravit na to, že některá jsou pro hádku silně vyhovující. A ty zná zajisté každá baba. První, které mě napadá, je za žehlicím prknem s žehličkou v ruce. Horkou. Dále v kuchyni u stolu při krájení cibule ostrým nožem. I v koupelně by to mohlo být fajn při fénování si vlasů, když on je ve vaně. Výlet na vyhlídku nad Macochou je také pěkné místo. Nebo jeho postoj na štaflích, když zapojuje světlo.
Kdo viděl válku Roseových si určitě vybaví ještě další a další místa a situace a kdo neviděl a potřebuje inspiraci, doporučuji shlédnout. Nehádali se před dětmi a k hádkám jim v podstatě vyhovoval celý dům. 
    Možná by bylo lepší, aby někdo napsal článek o tom, jak řešit nastalá neorozumění v klidu, ale ty by zas možná nikdo nečetl.
A navíc, my holky, které ta slova velmi dobře známe :" Pane Bože, dej mi sílu, abych ho nezabila," se nemusíme těch správných míst bát.