Dej si pjášek

03.07.2015 17:32

    Situační humor nelze popsat ani vrátit zpátky ani vysvětlit těm, kteří nebyli v pravou chvíli na pravém místě. Je to velká škoda, jelikož ti, kteří byli v pravou chvíli na pravém místě, se mohou uchechtat a ti, kteří byli mimo, již nikdy nepochopí krásu a vtipnost proběhlé situace. Jsem ráda, že jsem včera mohla být účastníkem situačního humoru, který nás potom provázel celý den.
    My, ženy a dívky, jsme hrály minigolf, když ta nejmladší zcela nečekaně zvolala: :"Dej si pjášek." Od té chvíle vím, proč starší ženy používají Teny. Ne, že by to bylo potřeba, ale málem katastrofa přišla. Jedna prostá věta nás naladila tak, že jsme se smály celý den. Aby smíchu nebylo málo, věta s pjáškem se ozývala v různých variantách a my jsme chechtaly jak divé. Já, divák Okresního přeboru a ony, také divačky Okresního přeboru, jsme okamžitě věděly, odkud se tato pěkná slova vzala a zajímavé je, že do včerejšího dne jsme je nijak nevnímaly. Naše nejmladší je pro nás objevila, použila v pravou chvíli a dostala nás tak, že nám zpříjemnila celý den a myslím, že ji máme všechny stále v hlavě.
    Ano, v běžné situaci se zeptám muže, který bere antibiotika, kolik prášků mu ještě zbývá. Moje otázka:"Kolik máš ještě pjášků." ho včera nevyděsila, ale pobavila, protože tušil, že za tím něco bude. Bylo. Pjášky se totiž stále skloňovaly a objevovaly se v různých variantách. Ano, zůstaly v našich hlavách i dnes.                                         Důkaz: Dnes jsem převlékala duchny a jak jsem se narovnala, vzala jsem hlavou roh otevřeného nástavce na skříni, který jsem jaksi opomněla zavřít. To byla šupa. Bože, jak jsem to mohla přežít se slušným slovníkem? Dřív by padlo sprostých slov, ale dnes mě napadla pouze prostá věta: " Měla bych si vzít pjášek".

    Jsem ráda, že mám dva měsíce na to, aby pjášky zmizely z mé hlavy. Neumím si totiž docela dobře představit, že bych přišla v pondělí do práce a zapomněla do té doby na pjášek. A nedej bože, abych se zeptala třeba paní ředitelky, jestli už měla pjášek, když jsem se původně chtěla zeptat, zda už měla kávu. Jsem ráda, že si uvědomuju i negativní stránku našeho situačního humoru a budu se snažit na to slovo zapomenout.
    Začínám zapomínat a abych na to nemusela myslet, jdu dělat něco jiného. Konkrétně prát. Jen jestli mám v krabici dost pjacího pjášku.

 

 

                    Holky, díky, bylo to moc fajn.