Pro koho píšu

15.06.2015 18:37

    Když jsem začala 1. ledna psát, netušila jsem, kolik témat mě osloví a kolik témat budu chtít publikovat. Také jsem nechtěla jít úplně s kůží na trh a proto jsem si původně myslela, že mám blog těžko nalezitelný. Vám, kterým jsem dala adresu, jsem ji dát chtěla a jestli se ke mně někdo dostává náhodou nebo omylem, mně nevadí. Když si chce někdo přečíst mé "úžasné životní zážitky a peripetie", nechť si počte. A když se k tomu vrátí, potěší mě. Ráda popisuju veselé příhody, ale někdy to prostě nejde a potřebuji se vypsat třeba ze starostí. 
    Dole pod textem je jakési počítadlo, s čímž jsem nepočítala, ale ono ukazuje pravděpodobnost návštěv na mých stránkách. Dává orientační čísla a podle nich můžu odhadnout, kolik lidí nemělo co dělat a tedy četlo. 
    Vzhledem k tomu, že má polovička je technický typ a umí jít trošku dál než já, tak občas přes nějaký program sleduje oblasti výskytu mých čtenářů a dokonce mi hlásí, zda se někdo jen překlikl, nebo se u článečku zastavil. Toto zjišťování je velmi nahodilá záležitost a proběhlo za půl roku celkem třikrát.
    A co tedy říkají výsledky našeho výzkumu? Tady jsou.
Nejvíce čtenářů je z našeho města, což je pochopitelné a dokonce čtyři pravidelné bych mohla jmenovat. Ale nebudu. 
Místa v ČR dále zastupují Praha, Brno a Uherský Brod. Vím přesně, kdo si čte v UB, ale nic nevím o těch, kteří čtou v našich dvou největších městech.
Podle dalšího zjištění je zřejmě můj blogg i "světový". Tak teda, kde čtou má krásná, česká slova?
Největší zastoupení přečtených stran v cizině má Samara. Následuje Soul, New York, Chicago, Sydney, Houston a Sao Paulo. Také na mé texty, asi omylem, narazil někdo v Los Angeles, Alexandrii a Londýně. V posledních dvou jmenovaných městech se návštěvníci zastavili na mých stránkách až 30 sekund. Možná se nemohli odtrhnout od monitoru, jak nevěřícně zírali. Možná je upoutala nějaká fotečka. Že by naše kočičky?
    Zajímavé číslo návštěv vykazuje Afrika. Je to celkem 795 zobrazení a v průměru si četl každý z cca 800 obyvatel zemí u Guinejského zálivu 28 vteřin. Nevím, zda žijí v Ghaně, Togu nebo Beninu, ale jsou rychlí jako Londýňané.
    Každý bod na přiložené mapce je moje návštěva. Takže, milí návštěvníci, všem vám děkuji za projevenou přízeň a klidně mi i vy někdy napište, budu ráda.
Anglicky tento vzkaz a poděkování budu publikovat také, ale to až mě náš chlapeček tuto řeč znovu naučí. 
Když se podívám na mapu, jsem ráda, že jsou zastoupeny všechny světadíly, ale ještě mám co dělat, protože některá místa zatím nebyla mými texty oslovena. Je to například Arktida a Antarktida. Třeba nemají signál, nebo nemají čas, nebo nahoře loví a dole je to tučňákům jedno. Oceánie také nic moc.
    A jaký je tedy náš závěr výzkumu? Takový.
Na internetu se tajemství neudrží. A v podstatě to byl i náš předpoklad.
    Vám, kterým se moje stránky líbí, slibuji, že jich ještě pár napíšu.